Mateusz Gamrot – Scott Holtzman kursy i typy bukmacherskie. UFC Fight Night 10/11.04.2021

UFC Fight Night
Mateusz Gamrot
Mateusz Gamrot
Kurs 1,42
Kurs 2,65
Szanse 65%
Szanse 35%
Scott Holtzman
Scott Holtzman
Wygrana Gamrota

W nocy z 10 na 11 kwietnia czasu polskiego, w UFC Apex w Las Vegas, odbędzie się gala UFC Fight Night: Till vs Vettori. Mimo iż walka wieczoru tego wydarzenia zapowiada się hitowo, to fanów MMA znad Wisły najbardziej interesował będzie występ Mateusza Gamrota, który w swojej drugiej walce dla UFC skrzyżuje rękawice z doświadczonym Scottem Holtzmanem. Przygotowaliśmy na walkę Mateusz Gamrot – Scott Holtzman kursy i typy bukmacherskie.

Mateusz Gamrot – Scott Holtzman kursy i typy bukmacherskie. Gdzie oglądać walkę?

W swoim debiucie dla najważniejszej organizacji MMA na świecie, Mateusz Gamrot poniósł porażkę, mimo iż był faworytem bukmacherów. Popularnemu „Gamerowi” co prawda udawało się obalać Gurama Kutateladze (12-2, 7 KO, 1 Sub), jednak zdaniem sędziów ostatecznie lepiej w tym starciu lepiej zaprezentował sięł Gruzin, który zwyciężył przez niejednogłośną decyzję. Była to pierwsza zawodowa porażka zawodnika American Top Team, jednak na pocieszenie otrzymał on wraz z swoim rywalem pokaźną premię za walkę wieczoru. Teraz będzie miał okazję zrehabilitować się w pojedynku z niezwykle doświadczonym Amerykaninem Scottem „Hot Sauce” Holtzmanem.

Transmisja z tego wydarzenia będzie dostępna na kanałach sportowych Polsatu oraz na platformach streamingowych Ipla i UFC Fight Pass.

UFC Fight Night 10/11.04.2021. Walka Mateusz Gamrot – Scott Holtzman kursy bukmacherskie

Kursy bukmacherskie na walkę Mateusz Gamrot – Scott Holtzman znajdziecie u legalnych polskich bukmacherów online. Poniżej znajdziecie ich pełne zestawienie:

BukmacherMateusz GamrotRemisScott Holtzmann
Fortuna1,3545,003,14
STS1,402,95
Totolotek1,422,65
forBET1,403,00
LVBET1,382,75
PZBUK1,372,90
TOTALbet1,402,85
Noblebet1,382,85
Betfan1,402,90
UFC Fight Night: Mateusz Gamrot – Scott Holtzman – kursy bukmacherskie z dn. 9.04.2021 godzina 12.00

Faworyt walki Mateusz Gamrot – Scott Holtzman

Zdecydowanym faworytem bukmacherów tego starcia jest Mateusz Gamrot. Chociaż Polak z pewnością ma w pamięci porażkę z Kutateladze, możemy być pewni, że zdołał wyciągnąć z niej wnioski. Bukmacherzy zdają się wierzyć w jego umiejętności i liczą na jego wygraną. Pamiętajmy jednak, że jego rywal to zawodnik wysokiej klasy, który w UFC stoczył już łącznie 11 pojedynków, a do tego legitymuje się bardzo dobrym bilansem. Szanse na wygraną Mateusza Gamrota wydają się więc być nieco zawyżone.

W kolejnych akapitach przeprowadzimy analizę tego wydarzenia – przedstawimy sylwetki obydwu zawodników i spróbujemy wytypować naszego faworyta do wygranej w tym bardzo ciekawie zapowiadającym się starciu.

Mateusz Gamrot – sylwetka

mateusz gamrot ufc typy bukmacherskie

Były mistrz KSW w kategoriach lekkiej i piórkowej, to bez dwóch zdań jeden z najlepszych polskich zawodników bez podziału na kategorie wagowe. Podczas swoich występów dla największej organizacji MMA w Europie, nie poniósł ani jednej porażki, a jego trylogia z Normanem Parkem (28-7-1, 4 KO, 12 Sub, 1 N/C) przeszła do kanonu polskich sportów walki.

„Gamer” pochodzi z Kudowy Zdrój, jednak swoje umiejętności w MMA doskonalił przez większość kariery w poznańskim Czerwonym Smoku. Poza MMA, od wielu lat trenuje brazylijskie ju-jitsu i ma na koncie bogatą kolekcję tytułów z krajowych i międzynarodowych turniejów grapplerskich, w tym m. in. kilka tytułów mistrza Polski i Europy. W czasach juniorskim święcił również triumfy na zawodach zapaśniczych.

Po przegranej w swojej pierwszej walce dla UFC, włożył mnóstwo pracy w treningi w swoim zespole American Top Team. Miał tam okazję czerpać z doświadczeń czołowych fighterów UFC, takich jak były mistrz kategorii koguciej Petr Yan (15-2, 7 KO, 1 Sub) czy pogromca słynnego Conora McGregora, Dustin Poirier (27-6, 13 KO, 7 Sub). Można więc z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że będzie mocniejszy niż w poprzednim występie.

Gamrot 30 lat. Swój debiut w mieszanych sztukach walki zaliczył w 2012 roku na gali XFS. Przez większość swojej zawodowej kariery był jednak związany z KSW, gdzie stał się niemal ikoną. Jego aktualny bilans walk to 17 wygranych (5 KO, 4 Sub), 1 porażka i 1 pojedynek uznany za nieodbyty. Mierzy 171 cm wzrostu, a jego zasięg wynosi 182 cm.

Scott Holtzman – sylwetka

scott holtzman typy bukmacherskie

Scott „Hot Sauce” Holtzman pochodzi z Knoxville w stanie Tennessee. Jego profesjonalna przygoda z MMA rozpoczęła się w 2012 roku występami na lokalnych galach organizacji XFC. Po serii 7 wygranych pojedynków został dostrzeżony przez włodarzy UFC, a swoją debiutancką walkę dla największej organizacji MMA na świecie zaliczył w sierpniu 2015 roku. Pokonał wówczas przez poddanie Greka Anthony’ego Christodoulou (13-7, 4 KO, 5 Sub).

Od tamtej pory, Holtzman regularnie toczy boje dla UFC. Jak już wspomniałem ma na koncie 11 pojedynków dla federacji prowadzonej przez Danę White’a, a jego bilans w tych pojedynkach to solidne 7 wygranych i 4 porażki. Jego dotychczasowymi pogromcami byli Drew Dober (23-10, 10 KO, 6 Sub), Josh Emmett (16-2-1, 6 KO, 2 Sub), Nik Lentz (30-12, 11 KO, 8 Sub, 1 NC) oraz Benell Dariush (20-4, 5 KO, 8 Sub). Z tym ostatnim poniósł jak dotąd jedyną porażkę przed czasem, a jego rywal „zgasił mu światło” w 1. rundzie efektownym backfistem.

Mimo iż Holtzman to weteran UFC, nie miał tak naprawdę wielu okazji, by mierzyć się ze ścisłą czołówką tej organizacji. Toczył pojedynki głównie na UFC Fight Night, które są niejako galami drugiej kategorii. Niemniej, jest fighterem co najmniej solidnym, który może nie walczy efektownie, ale za to skutecznie. Do tego posiada brązowy pas w BJJ.37-latek legitymuje się bilansem 14 wygranych (5 KO, 2 Sub) i 4 porażek na przestrzeni całej swojej kariery. Mierzy 175 cm i tyle samo wynosi jego zasięg ramion. Na co dzień trenuje w Shield Systems oraz MMA Lab.

UFC Fight Night: Mateusz Gamrot – Scott Holtzman typy bukmacherskie

Starcie Mateusza Gamrota ze Scottem Holtzmanem odbędzie się w kategorii lekkiej. Obydwaj podejdą do tego pojedynku po porażkach, obydwaj rozpoczynali zawodową karierę w MMA w tym samym roku (2012) i mają na koncie po 18 zawodowych pojedynków. Na tym jednak ich podobieństwa się kończą. 

7 lat młodszy Polak jest bez wątpienia lepiej wyszkolony technicznie – w końcu przez lata trenował zapasy i BJJ, w których ma na koncie liczne sukcesy amatorskie. Jego rywal z kolei trafił do MMA w dość zaawansowanym wieku, a wcześniej trenował głównie sporty zespołowe. Niemniej, nie można mu odmówić umiejętności i doświadczenia – 11 walk stoczonych dla najlepszej organizacji MMA na świecie to naprawdę spory kapitał. Ponadto, „Hot Sauce” jest wyższy, jednak ma krótszy zasięg ramion od Gamrota.

Nie ma wątpliwości, że Polak ma przewagę umiejętności w kilku elementach, w tym w zapasach i grapplingu. „Gamer” na pewno będzie próbował obalać swojego rywala i kontrolować walkę w parterze, w ten sposób budując swoją przewagę na kartach sędziowskich. Będzie musiał najpewniej wykazać się cierpliwością – jego rywal w końcu tylko raz w karierze przegrał przed czasem, w dodatku w swoim ostatnim pojedynku. Mogło to z pewnością wpłynąć nieco na pewność siebie Amerykanina, jednak to samo można powiedzieć o Gamrocie, który wraca do klatki po pierwszej porażce w karierze.

Mimo to, uważam, że nasz najlepszy lekki w MMA powinien wygrać ten pojedynek. Gamrot w ostatnich miesiącach miał okazję trenować z najlepszymi fighterami na świecie i biorąc pod uwagę jego talent i ambicję, należy spodziewać się, że wróci do klatki silniejszy. Liczę więc na to, że zdominuje Holtzmana w parterze i wygra na punkty.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie icon-celownik.svg

Mateusz Gamrot – Scott Holtzman kursy i typy bukmacherskie. Obstaw z nami!          

  • Wygrana Mateusza Gamrota – kurs 1,42 @Totolotek
  • Wygrana Mateusza Gamrota na punkty – kurs 2,02 @Noblebet, 2,00 @Fortuna, @STS, forBET, @TOTALbet
  • Liczba rund: powyżej 1,5 – kurs 1,25 @STS