Formuła 1 zakłady i kursy bukmacherskie

Formuła 1 jest królową sportów motorowych. Największe pieniądze, największe prędkości i największe zainteresowanie kibiców ma wpływ na to, że Formuła 1 przyciąga przed telewizory miliony fanów spragnionych emocji. Sezon wyścigowy trwa od marca do grudnia. Zobacz kompendium wiedzy: Formuła 1 zakłady bukmacherskie i kursy w polskich serwisach zakładów wzajemnych online.

Nie będziemy mydlić Wam oczu i nie napiszemy, że akurat ta dyscyplina generuje wiele możliwości obstawiania, bynajmniej nie oznacza to, że nie można tutaj wygenerować emocji bukmacherskich. Kalendarz wyścigów jest na tyle rozbudowany, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. W tym artykule postaramy się przybliżyć wszystko, co warto wiedzieć o kursach bukmacherskich na Formułę 1. 

Formuła 1 zakłady i kursy bukmacherskie

formuła 1 zakłady bukmacherskie

Napisać, że Formuła 1 to elitarny sport, to jak nic nie napisać. W 2019 roku serwis racefans wyliczył, że zespoły uczestniczące w cyklu wyścigów wydały łącznie 2 miliardy 400 milionów dolarów w trakcie całego sezonu.

Sam koszt bolidu szacowany jest na około 8 milionów dolarów (30 milionów złotych), a do tego muszą dojść koszty związane z zatrudnieniem kierowców, mechaników, naukowców, którzy pracują nad ulepszeniem bolidów, a także wszystkich osób związanych z kwestiami logistycznymi. Z jednej strony federacja chce ograniczyć wydatki i zwiększyć rywalizację i w tym celu narzuciła w 2021 roku limit budżetu wynoszący 175 mln dolarów rocznie, ale zdaniem ekspertów to i tak nie zmieni obecnej sytuacji.

Mistrzostwa Formuły 1

Obecnie w mistrzostwach bierze udział 10 zespołów, których kierowcy rywalizują o miano mistrza świata F1. Każdy weekend wyścigowy to zmagania o punkty wliczane do klasyfikacji końcowej. Zwycięzca otrzymuje 25 punktów, kierowca, który zajmie drugie miejsce 18 punktów, a trzeci na mecie 15 punktów. Punktacja w Formule 1 zmniejsza się stopniowo, aż do 10. miejsca.

Formuła 1 zakłady bukmacherskie sezon 2020 – najlepszy kierowca

W praktyce jest tak, że o wygraną w wyścigu rywalizują zazwyczaj trzy, a maksymalnie cztery najlepsze zespoły, a więc 8 kierowców. W tym sporcie liczą się nie tylko umiejętności kierowcy, ale także – a może przede wszystkim – jakość bolidu oraz taktyka. W zakładach bukmacherskich można obstawiać zwycięzców klasyfikacji końcowej całego sezonu Formuły 1, jak i poszczególnych Grand Prix.

Formuła 1 kursy bukmacherskie

O tym jak wąskie jest grono triumfatorów weekendów z Formułą 1, najlepiej świadczy fakt, że na najwyższym stopniu podium w jednym sezonie wyścigów, stawało w ostatnich latach najwyżej pięciu różnych zawodników. Przez to kursy na Formułę jeden nie są przesadnie wysokie, tym bardziej, że dobry materiał do analizy otrzymujemy już w trakcie sesji kwalifikacyjnych i po nich jesteśmy w stanie powiedzieć, który zespół najlepiej przygotował się do weekendu.

Smaczku rywalizacji dodaje fakt, że w Formule 1 trzeba brać też pod uwagę niespodziewane zdarzenia i tu można szukać swoich szans. W ostatnich pięciu latach kierowcy, który wygrywali tytuł mistrza świata Formuły 1 zwyciężali w 52 procent wyścigów, a więc jak łatwo policzyć w pozostałych 48 wyścigach typerzy mieli szansę obstawić zwycięstwo innego kierowcy, często po kursie wyższym niż 2,00.

Formuła 1 kursy bukmacherskie na zwycięzcę GP Bahrajnu 2020

STSforBETTotalbetNoblebetBetclic
Hamilton, Lewis1,351,381,381,361,36
Bottas, Valtteri4,504,454,404,504,50
Verstappen, Max7,006,656,607,007,00
Perez, Sergio60,0059,0060,0067,0067,00
Ricciardo, Daniel60,0059,0060,0067,0067,00
Leclerc, Charles70,0058,0060,0067,0067,00
Vettel, Sebastian80,0068,0070,0067,0067,00
Albon, Alexander100,0091,0090,00100,00100,00
Stroll, Lance100,0099,00100,00100,00100,00
Sainz Jr, Carlos100,0098,00100,00100,00100,00
Norris, Lando100,0099,00100,00100,00100,00
Gasly, Pierre150,00150,00100,00150,00150,00
Ocon, Esteban200,00175,00100,00200,00200,00
Kvyat, Daniil500,00425,00100,00500,00500,00
Raikkonen, Kimi2500,002300,00100,001000,003000,00
Giovinazzi, Antonio2500,002800,00100,001000,003000,00
Russell, George3000,002800,00100,001000,003000,00
Grosjean, Romain3000,002800,00100,001000,003000,00
Magnussen, Kevin3000,002800,00100,001000,003000,00
Latifi, Nicholas4000,004000,00100,001000,004000,00
Formuła 1 zakłady i kursy bukmacherskie. Kursy z dnia 17 listopada 2020 r. godz. 12:30

Formuła 1 zakłady bukmacherskie – klasyfikacja konstruktorów

Tak, jak wspomnieliśmy na wstępnie, w Formule 1 liczą się przede wszystkim pieniądze, bo to one pozwalają przede wszystkim na ulepszanie bolidu. Dlatego drugą najważniejsza klasyfikacją w Formule 1 jest klasyfikacja konstruktorów, czyli zestawienie najlepszych drużyn tej dyscypliny w danym sezonie.

Wspominaliśmy o tym, że mistrzowie świata wygrywali w ostatnich 5 latach 52 procent wyścigów, to warto jeszcze dodać, że kierowcy z tego samego zespołu wygrywali aż 78 procent wyścigów. W minionych sezonach najlepszą stajnią okazywał się być niemiecki zespół Mercedesa, ale o to miano zaciekle rywalizowało jeszcze włoskie Ferrari i austriacki Red Bull Racing Honda. 

Jak obstawiać Formułę 1?

zakłady bukmacherskie formuła 1

Ze względu na specyfikę rywalizacji w Formule 1 opcje obstawiania są ograniczone.

Najpopularniejszymi zakładami są oczywiście zakłady na zwycięzcę klasyfikacji generalnej oraz triumfatora Grand Prix, ale bukmacherzy stosują też inne rozwiązania, które pozwalają urozmaicić stawianie kuponów na tę dyscyplinę sportu. Sprawdźmy więc najczęściej stosowane zakłady bukmacherskie na Formułę 1. Zaczynamy od podstawowych rozwiązań, a następnie przejdziemy do tych bardziej zaawansowanych. 

Formuła 1 zakłady specjalne

Najlepszy kierowca

Gracz może postawić na to, który kierowca i który zespół zgromadzi najwięcej punktów za ukończenie wyścigu w ciągu całego sezonu wyścigowego. W praktyce przed sezonem w ciemno można stawiać kupony na zwycięstwo zawodnika, który jeździ z jednym z zespołów z największym budżetem. 

Zakłady kierowca vs kierowca

W związku z tym, że miejsca na podium jesteśmy w stanie mniej więcej wytypować, przez co kursy nie są atrakcyjne z punktu widzenia gracza, zakłady bukmacherskie postanowiły otworzyć rynki przyciągające klientów. Jednym z nich jest możliwość obstawienia, który z kierowców zajmie wyższą pozycję w wybranym wyścigu w sezonie kalendarzowym. O ile na pierwszych miejscach nie jesteśmy świadkami większych niespodzianek, o tyle na dalszych pozycjach toczy się zazwyczaj zacięta rywalizacja.

Niektóre zespoły nie są w stanie włączyć się do rywalizacji o triumf w wyścigu, więc robią wszystko, żeby ich kierowca zdobył jak najwięcej punktów lub żeby znalazł się na podium. Zakłady kierowca vs kierowca są ekscytujące głównie ze względu na fakt, że duże znaczenie ma taktyka, a także dobra pozycja startowa. Kierowcy z dalszych miejsc muszą się przez pierwsze okrążenia ścigać w tłoku, więc na dalszych miejscach dochodzi często do fascynujących potyczek.

Formuła 1 kursy bukmacherskie na pole position

Dzień przed niedzielnym wyścigiem, kierowcy Formuły 1 rywalizują w sesjach kwalifikacyjnych. Celem zawodników jest uzyskanie jak najlepszego czasu na jednym okrążeniu. Każdy ma ta to 12 minut w 3 sesjach kwalifikacyjnych. Obstawiania sobotnich kwalifikacji i pole position nierzadko ciekawsze jest od samych niedzielnych wyścigów i związanych z nimi zakładów bukmacherskich na Formułę 1.

Najszybsze okrążenia

Niektórzy bukmacherzy udostępniają w swojej ofercie zakłady na najszybsze okrążenie. Zasada jest podobna jak w przypadku obstawiania pole position, jednak w tym wypadku liczą się jedynie czasy osiągnięte w wyścigu.

Zakłady bukmacherskie Formuła 1 TOP 3

Podobnie, jak w przypadku zakładów kierowca vs kierowca, opcja przygotowania kuponu, na którym uwzględnisz, który z kierowców znajdzie się w TOP 3, ma za zadanie urozmaicić zakłady bukmacherskie na Formułę 1. Plusem tego typu rozwiązania jest fakt, że trzecie miejsce na podium w przynajmniej jednym weekendzie Grand Prix przypadło zespołowi, który w klasyfikacji konstruktorów nie mieści się w pierwszej trójce. 

Czy pojawi się samochód bezpieczeństwa?

Ostatnią opcją dostępną z najpopularniejszych rynków zakładów jest możliwość obstawienia, czy na torze pojawi się samochód bezpieczeństwa. Niestety ten rodzaj zakładów specjalnych na Formułę 1, rzadko pojawia się w polskich zakładach bukmacherskich online, ale pamiętaj, że jako użytkownik zawsze możesz zaproponować swój zakład. Wystarczy, że skontaktujesz się z bukmacherem za pomocą formularza kontaktowego, czatu lub specjalnej zakładki, a analitycy zaproponują kurs i włączą zakład do oferty. 

Zakłady bukmacherskie Formuła 1. Na co zwracać uwagę?

Formuła 1 jest niestety dość przewidywalnym sportem przez co wielu graczy nie myśli o tym, żeby obstawiać wyścigi tego sportu w zakładach bukmacherskich. Jednak możliwości, jakie dają rynki takie, jak kierowca vs kierowca, sprawiają że warto zainteresować się tą dyscypliną pod kątem bukmacherskim. 

Umiejętności kierowcy

formuła 1 typy bukmacherskie

Pomimo tego, że praktycznie przez cały tekst przekonujemy, że Formuła 1 to przede wszystkim wyścig konstruktorów to jednak musimy uderzyć się w pierś i przyznać, że umiejętności kierowców również odgrywają niebagatelną rolę.

Zacznijmy od tego, że prowadzenie bolidu wiąże się z olbrzymimi obciążeniami fizycznymi, więc trzeba być naprawdę w dobrej kondycji, aby móc brać udział w wyścigu. Po drugie zwróć uwagę na to, jakie tory preferują kierowcy. Są tacy zawodnicy, którzy dobrze czują się na torach ulicznych, na których nie rozwija się dużej prędkości i na znaczeniu zyskuje technika jazdy. O tym jak duże znaczenie ma tor najlepiej świadczy fakt, że żaden kierowca nie wygrał na takim szybkim torze, jak Monza, startując z pozycji niższej niż 11. na starcie.

Pogoda

Pogoda jest czynnikiem, który wyrównuje szanse kierowców 1. Zdarzały się takie wyścigi, że nawet kierowcy posiadający najlepsze bolidy nie potrafili poradzić sobie na mokrym torze. Jednym z najlepszych kierowców w warunkach deszczowych był Michael Schumacher, dzięki czemu zyskał przydomek „Regenkönig” (król deszczu). Postaraj się również znaleźć informacje, czy pogoda nie zmieni się nie tylko przed, ale również w trakcie wyścigu.

Sesje treningowe 

Trochę już zapoznaliśmy się z tematem wcześniej, ale warto do niego wrócić, ponieważ wyniki osiągane w sesjach treningowych mogą bardzo dużo powiedzieć nam, jakich wyników możemy spodziewać się po wybranej drużynie i bolidzie. Prace nad ulepszeniem samochodu trwają przez cały sezonu i sesje treningowe oraz kwalifikacje są dla mechaników czasem na testowanie niektórych rozwiązań w boju. Oprócz tego należy pamiętać, że w tej części rywalizacji może dojść do usterek lub wypadków, a one również mają bardzo duży wpływ na postawę w trakcie weekendu Grand Prix. 

Pozycja w kwalifikacjach

Wszyscy skupiają się na pole position, ale trzeba pamiętać, że pozycja w kwalifikacjach – szczególnie w przypadku słabszych ekip – ma niesamowicie duże znaczenie na niektórych torach. Przede wszystkim mamy tu na myśli Grand Prix Monako, które ze względu na swoja specyfikę, sprawia że jest małe pole do manewru wyprzedzania, a co za tym idzie miejsce zajęte w kwalifikacjach może okazać się maksimum możliwości.

Gdzie obstawiać? Formuła 1 w STS i Fortunie – bonusy

Oczywiście tak, zarówno w STS, jak i w Fortunie, można obstawiać rywalizację najlepszych kierowców. Niestety, Formuła 1 nie cieszy się największą popularnością, więc zazwyczaj bukmacherzy nie przygotowują na weekendy Grand Prix specjalnych promocji, ale zawsze możesz wykorzystać nasze bonusowe pakiety startowe.

STS
Zakład bez ryzyka 200 259 zł + 20 zł na sporty wirtualne + Bonus 100% od wpłaty do 1200 zł + Zakład bez ryzyka 20 zł na Betgames
VIP
STS
Bonus 100% od wpłaty do 1200 zł + 20 zł na sporty wirtualne + Zakład bez ryzyka 20 zł na Betgames + Zakład bez ryzyka 200 259 zł
Fortuna
Zakład bez ryzyka do 200 210 zł + 100% od pierwszego depozytu do 2000 zł + Freebet 20 zł za rejestrację
VIP
Fortuna
Freebet 20 zł za rejestrację + 100% od pierwszego depozytu do 2000 zł + Zakład bez ryzyka do 200 210 zł

Formuła 1 typy bukmacherskie. Gdzie je znaleźć?

Na bieżąco monitorujemy rynek zakładów związanych z Formułą 1. Możemy zapewnić, że jeśli tylko pojawi się interesująca propozycja to nasi profesjonalni typerzy umieszczą ją w zakładce z typami dnia, więc jeśli jesteś fanem sportów motorowych to szukaj tam kursów na Formułę 1 wraz z analizą.