Faworyci Premier League kursy bukmacherskie

Angielska Premier League to dla wielu najlepsza liga świata i nie powinno to zaskakiwać jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że zgodnie z ogólnodostępnymi danymi wartość wszystkich klubów grających na co dzień w tych rozgrywkach szacowana jest na blisko 15 miliardów funtów. Oto faworyci Premier League i kursy bukmacherskie na poszczególne drużyny.

Co powoduje, że Premier League cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem wsród amatorów zakładów wzajemnych? Duża w tym zasługa otoczki marketingowej Premier League, która między innymi wpływa na to, że za prawa do pokazywania meczów angielskiej najwyższej klasy rozgrywkowej płaci się rekordowe kwoty. Dla zobrazowania sytuacji warto przytoczyć dane, że w latach 92-97 jeden mecz kosztował nadawców telewizyjnych 600 tys funtów, a w 2016-2019 10,2 mln funtów.

Sprawdźcie nasze najnowsze typy na mecze Premier League!

Faworyci Premier League kursy bukmacherskie

Taka sytuacja powoduje, że Premier League przyciąga najlepszych graczy oraz najlepszych szkoleniowców na świecie, a to przekłada się na zainteresowanie kibiców. Oczywiście ma to swoje odzwierciedlenie również w zainteresowaniu typerów w zakładach bukmacherskich online w Polsce. W tym artykule sprawdzamy, kto jest faworytem Premier League i jakie są najciekawsze zakłady związane z tą ligą.

Nie można w artykule o faworytach Premier League w kontekście bukmacherskim nie wspomnieć o sezonie 2015/2016, w którym typowane przed sezonem do spadku Leicester zdobyło mistrzostwo Anglii. Oczywiście przed każdym sezonem wiele osób wypatruje tego typu niespodzianek i stara się na swoich kuponach umieszczać zespoły, które nie stoją w pierwszym szeregu do mistrzostwa. Sprawdźmy jak wygląda sytuacja kursowa w polskich zakładach wzajemnych online.

DrużynaSTSFortunaforBETBetclicTOTALbeteWinner
Liverpool FC2,602,202,302,202,652,28
Manchester City2,653,253,353,252,473,35
Chelsea Londyn9,0010,0010,5010,008,6010,00
Manchester Utd35,0015,0015,40150027,0015,00
Arsenal Londyn65,00250,00280,00300,0060,00101,00
Tottenham9,008,007,607,509,807,60
Wolverhampton200,00350,00280,00300,00100,00101,00
Leicester FC30,0030,0044,0050,0025,0045,00
Everton FC100,00150,0076,0075,00100,0080,00
Newcastle500,001 500,001 400,001 500,00100,00101,00
Southampton150,00120,0093,00100,00100,0090,00
Leeds200,00600,00425,00500,00100,00101,00
West Ham United250,00250,00250,00250,00100,00101,00
Sheffield United1 000,004 000,003 200,003 000,00100,00101,00
Burnley FC1 000,002 000,001 700,002 000,00100,00101,00
Brighton750,001 000,001 500,001 500,00100,00101,00
Crystal Palace500,001 000,001000,001 000,00100,00101,00
Aston Villa100,00300,00175,00200,00100,00100,00
West Bromwich Albion3 000,005 000,003 600,003 000,00100,00101,00
Fulham FC3 000,005 000,003 200,003 000,00100,00101,00
Faworyci Premier League – STS i TOTALbet kursy bukmacherskie z dn. 19.11.2020, godz. 14 / Fortuna, forBET, Betclic, eWinner  kursy z dnia 17 grudnia 2021 r. godz. 14

Premier League 2020/2021. Kto wygra?

W opinii większości głównym faworytem do końcowego triumfu przed startem sezonu nie był obecny mistrz Anglii, czyli Liverpool FC, a jego największy rywal i jednocześnie wicemistrz z ubiegłego sezonu, zespół Manchesteru City.

Kursy bukmacherskie wystawione przez polskie zakłady online wskazują na to, że to pomiędzy Manchesterem City, a Liverpoolem rozegra się sprawa mistrzostwa. Pozostałe drużyny raczej powinny powalczyć o miejsca 3 – 4, które są o tyle istotne, że gwarantują udział w Lidze Mistrzów.

– Za plecami faworyzowanej dwójki, korzystając z drobnej zadyszki, utworzył się całkiem pokaźny peleton – mówi nam dziennikarz sportowy, Łukasz Grabowski. – Everton, Tottenham, Leicester, Manchester United, Chelsea… Każdy z tych zespołów ma argumenty by mocno namieszać w czołówce.

W następnych akapitach przyglądamy się drużynom i analizujemy zalety i wady stawiania na nie kuponów w zakładzie na zwycięzcę ligi.

Faworyci Premier League: Liverpool FC 

liverpool premier league kursy

W tym przypadku bukmacherzy są w miarę zgodni i zdecydowali się pod koniec września wystawić kurs, który za jedną postawiona złotówkę pozwala wygrać ok. 1.80-1,90 zł. The Reds zanotowali fantastyczny sezon, w którym długo wydawało się, że uda im się powtórzyć sukces legendarnego składu The Invincibles Arsenalu, czyli w sezonie nie przegrać żadnego meczu.

Podopieczni Jurgena Kloppa ostatecznie zakończyli zmagania z 3 remisami i trzeba porażkami co przełożyło się na 99 punktów. 30 lat czekali kibice Liverpoolu na tytuł mistrzowski swoich piłkarzy i chyba największym rozczarowaniem był dla nich fakt, że ze względu na restrykcje pandemiczne nie można było wyprawić fety na ulicach miasta Beatlesów.

– Wciąż na treningach widzę ten sam zapał. Tę samą chęć wygrywania. Nie będziemy mieli problemów z utrzymaniem koncentracji – zapowiadał przed obecnym sezonem Jordan Herdenson. I już wiadomo, że kapitan mistrzów Anglii się mylił. Bo, owszem, The Reds nadal są w czołówce tabeli, nadal są głównym kandydatem do tytułu, ale zdarzają im się mecze słabsze. Takie, w których gołym okiem widać, że brakuje koncentracji. Gdzie trzeba byłoby dać z siebie pięć procent więcej, żeby wygrać bez problemów i strachu, że rywalowi wyjdzie ta jedna akcja i zabierze punkty. Już wiadomo, że zespół Jürgena Kloppa zdobędzie mniej punktów niż w poprzednich rozgrywkach. A jeszcze nie zaczęła się druga część sezonu.

Faworyci Premier League kursy i szanse wg bukmacherów na zdobycie mistrzostwa: 45 procent
szanse przed startem rozgrywek: 40 procent

Liverpool FC – transfery

Długo musieliśmy czekać na ogłoszenie wzmocnień na Anfield Rod i wydawało się, że kadra zostanie nienaruszona. Jednak w drugim tygodniu września dowiedzieliśmy się, że do zespołu dołączy Thiago Alcantara z Bayernu i Diogo Jota z Wolverhampton. Jesteśmy przekonani, że obydwa ruchy mogą wydatnie wpłynąć na formę zespołu. 

Liverpool FC – kluczowi gracze

Mohamed Salah, Mane, Trent Alexander Arnold, Virgil van Dijk, Andrew Robertson, Allison – to piłkarze, którzy należą do top 5 na swoich pozycjach na świecie. Ciężko nam wymienić jednego kluczowego gracza, ponieważ Liverpool dysponuje niesamowitym potencjałem. Wystarczy powiedzieć, że w poprzednim sezonie Alexander-Arnold zaliczył 15 asyst i 4 bramki, Andrew Robertson 12 asyst i 3 bramki, Sadio Mane 22 bramki i 12 asyst, Momo Salah 23 bramki i 13 asyst.

Nie można zapominać też o Firmino, który w sezonie 2019/20 wpisał się na listę strzelców 12 razy i zaliczył przy tym 13 asyst. Jeśli w tym sezonie dołączymy do tego Thiago i Diogo Jote to będziemy mieli do czynienia z ofensywnym potworem. 

– The Reds mają też pecha do kontuzji – komentuje wieloletni dziennikarz sportowy, Łukasz Grabowski. – W pewnym momencie z podstawowych obrońców zdrowy był tylko Andy Robertson. Do tego szybko z gry wypadł sprowadzony latem Thiago Alcantara i Klopp miał spore problemy ze złożeniem meczowej kadry. Jeśli Niemcowi uda się wykrzesać ze swoich coraz bardziej nasyconych zawodników, pokłady dodatkowej energii, Liverpool powinien zdobyć drugie z rzędu mistrzostwo Anglii.

Zalety i wady obstawiania Liverpool FC

Paradoksalnie w przypadku The Reds jego zalety mogą okazać się jednocześnie jego wadami. Zespół w trakcie trzech ostatnich sezonów wystąpił dwa razy w finałach Ligi Mistrzów z czego raz wygrał, zdobył tytuł wicemistrza i mistrza Anglii, a jednocześnie mistrzowski skład praktycznie nie uległ większym zmianom.

Wielu komentatorów zwraca uwagę, że niektórzy piłkarze mogą nie mieć już takiej determinacji, jak w ostatnich latach. Dodatkowo zwraca się uwagę, że Liverpool nie ma wcale szerokiej ławki i w ostatnim sezonie pierwszą jedenastkę w Lidze Mistrzów i Premier League tworzyli praktycznie Ci sami zawodnicy. Sporą więc rolę mają do odegrania Thiago Alcantara oraz Diogo Jota, ponieważ ich pojawianie powinno dodać trochę świeżej krwi do obecnego układu.

Tym razem Liverpool nie będzie zawdzięczał zwycięstwa tylko sobie, ale też słabości rywali, przede wszystkim Manchesteru City – wyrokuje Łukasz Grabowski, dziennikarz i ekspert od Premier League. – Pep Guardiola odchodząc z Barcelony powiedział, że cztery lata spędzone w jednym klubie to wieczność. – Coś się wypaliło. Nie byłem w stanie wycisnąć z zespołu nic więcej – stwierdził Hiszpan. W Manchesterze City właśnie pracuje czwarty rok. I niedawno zdecydował się przedłużyć umowę. Patrząc jednak na grę The Citizens, można się zacząć zastanawiać, czy nie lepiej byłoby, gdyby Pep pozostał wierny swojej zasadzie czterech sezonów. Rozczarowujący start w obecnych rozgrywkach sprawił, że po kolejce rozgrywanej w Boxing Day (26 grudnia), jego zespół zajmował dopiero szóste miejsce, czyli nie dające nawet kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

Sytuacja po rozegraniu 30 procent meczów

The Reds nie prezentują tak wybitnej formy jak w ubiegłym sezonie, ale dość pewnie utrzymują miejsce w czołówce. Dzięki takiej postawie wysunęli się na czoło wyścigu w opinii analityków legalnych bukmacherów online. Jednak co ciekawe pomiędzy listopadem, a grudniem szanse Liverpoolu nieco spadły. W połowie listopada zakłady wzajemne dawały podopiecznym Jurgena Kloppa 60 procent szans na wygranie ligi, a przed boxing day było to tylko (lub aż) 45 procent.

Faworyci Premier League: Manchester City 

manchester city premier league typy

Drużyna prowadzona przez Pepa Guardiolę już dwukrotnie zdobyła pod wodzą hiszpańskiego szkoleniowca mistrzostwo Anglii i uczyniła to zdobywając rekordowe 100 punktów w sezonie 2017/2018 i 98 punktów w sezonie 2018/2019.

W ostatniej kampanii zajęła drugie miejsce z 81 punktami i aż 9 przegranymi spotkaniami, ale trzeba zdać sobie sprawę, że dla The Citizens głównym celem i jednocześnie obsesją jest obecnie Liga Mistrzów, więc wielu ekspertów nie było szczególnie zdziwionych wynikami osiąganymi w Premier League. Podobnie jest przed tym sezonem. Każdy zdaje sobie sprawę, że Manchester City będzie walczył o mistrzostwo Anglii, ale jednocześnie jeśli na koniec sezonu w gablocie z trofeami za 2020/21 znajdzie się jedynie Puchar Ligi Mistrzów to nikt nie będzie zawiedziony.

– Czy Manchester City może się przebudzić i wygrać ligę? Oczywiście! – mówi Łukasz Grabowski. – Problem w tym, że na razie zespół Guardioli stracił blask i nie bardzo widać przesłanki, by miał go odzyskać. Maszyna niszcząca kolejnych rywali nagle się zacięła. Jakby ktoś zapomniał naoliwić tryby.

Faworyci Premier League kursy i szanse wg bukmacherów na zdobycie mistrzostwa: Manchester City – 30 procent
szanse przed startem rozgrywek: 55 procent

Manchester City – transfery

Do najważniejszych ruchów The Citizens należy zaliczyć przyjście Nathana Ake z Bournemouth oraz Ferrana Torresa z Valencii. Są to zrozumiałe transfery, ale ciężko nazwać je kluczowymi w kontekście rywalizacji o Premier League. 

Manchester City – kluczowi gracze

Kevin de Bruyne, Raheem Sterling, Riyad Mahrez oraz Ederson to najważniejsi gracze w układance Pepa Guardioli. W głównej mierze od nich zależeć będzie czy Manchester City zaliczy sezon do udanych.

Zalety i wady obstawiania Manchesteru City

The Citizen są drużyną, która w każdym spotkaniu dyktuje warunki gry i rzadko czeka na ruch przeciwnika. Widać to między innymi po średniej bramek zdobywanych przez podopiecznych Pepa Guardioli w ostatnich trzech sezonach: 19/20: 2,68 bramki na mecz; 18/19: 2,50 bramki na mecz i 17/18: 2,79 bramki na mecz. Manchester City wydaje się być drużyną, na którą warto rozważać zakłady w formule powyżej 2,50 bramki na spotkanie.

Dodatkową motywacją w obecnej kampanii w niebieskiej części Manchesteru jest fakt, że zdobycie tytułu przez Liverpool i to w bardzo dobrym stylu podrażnia z pewnością ambicje wielu graczy. Wśród punktów, które sprawiają, że nie polecali byśmy obstawiania meczów The Citizens w Premier League jest jednak wciąż Liga Mistrzów. Biorąc pod uwagę napięty kalendarz obecnego sezonu oraz zamiłowanie Pepa Guardioli do rotacji mamy obawę, że podobnie jak w zeszłym sezonie Premier League nie będzie priorytetem właścicieli i ponownie City będzie niepotrzebnie traciło punkty.

Sytuacja po rozegraniu 30 procent meczów

Manchester City jest największym rozczarowaniem pierwszej części sezonu. Drużyna prasuje się z środku ligowych zmagań i już po 12 spotkaniach tego sezonu straciła więcej punktów niż w trakcie zwycięskich kampanii sezonów 17/18 i 18/19. Nic więc dziwnego, że kursy The Citizens mocno wzrosły, a więc zmalało prawdopodobieństwo zdobycia przez Manchester City mistrzostwa Anglii z 55 procent do 30 procent.

Faworyci Premier League: Chelsea Londyn

chelsea london kursy bukmacherskie

The Blues zwyciężyli w Premier League w sezonie 2016/2017 i widać, że właściciel klubu Roman Abramowicz w obecnym chce wrócić na czoło tabeli. Poprzedni sezon Chelsea zakończyła na czwartym miejscu w klasyfikacji, ale i tak ten wynik został uznany za satysfakcjonujący. Na zespół Franka Lamparda nałożony był zakaz transferowy i od początku starano się zniwelować niedogodności z tym związane.

Chelsea nie prezentowała może najbardziej atrakcyjnego futbolu na wyspach, ale wszystkie ruchy w klubie skoncentrowane były na tym, żeby Lampard ułożył sobie zespół, osiągnął jak najlepszy wynik i skupił się na obecnej kampanii. 

Chelsea Londyn – transfery

Chelsea była niewątpliwie królem polowania transferowego w Europie. Drużyna dokonała najbardziej spektakularnych wzmocnień, które sprawiły, że z miejsca stała się jednym z głównym kandydatów do tytułu. Do drużyny dołączył Timo Werner, który z 28 trafieniami został wicekrólem strzelców Bundesligi. Do tego przyszedł jeden z najbardziej obiecujących graczy na świecie Niemiec Kai Havertz. Linię obrony wzmocnił Ben Chilwell z Leicester. Nie można zapominać też o pozyskaniu Hakima Ziyecha z Ajaxu Amsterdam. Na koniec zdecydowano się jeszcze ściągnąć Edouarda Mendy’ego z Rennes, który ma stanąć w bramce zmieniając niepewnego Kepę.

Chelsea Londyn – kluczowi gracze

Do tej pory Chelsea brakowało wykończenia, bo Olivier Giroud oraz Tammy Abraham choć są z pewnością dobrymi zawodnikami to jednak w topowych klubach oczekuje się lepszych liczb na koniec sezonu. Dlatego wydaje się, że szczególną rolę w nowej układance mogą odegrać: Werner, Ziyech oraz Havertz.

Od lat w zespole The Blues bardzo dobrze wygląda druga linia. N’Golo Kante to defensywny pomocnik, którego chciałby mieć każdy klub na świecie, Jorginho w formie jest mózgiem drużyny, a do tego dochodzi jeszcze 22-letni Pulisic, który już w ubiegłym sezonie udowodnił, że rysuje się przed nim duża przyszłość.

Zalety i wady obstawiania Chelsea London

Chelsea to największy kandydat do miana czarnego konia rozgrywek. Pozyskanie tak znaczących graczy na rynku transferowym z miejsca stawia Chelsea w gronie drużyn, którym bacznie należy się przyglądać zarówno w Premier League jak i w Champions League. Mankamentem Chelsea może być fakt, że de facto ta drużyna dopiero się tworzy i nowi zawodnicy będą potrzebowali czasu, żeby znaleźć zrozumienie ze swoimi nowymi kolegami.

Sytuacja po rozegraniu 30 procent meczów

The Blues prezentują to czego mniej więcej spodziewano się po tej drużynie. Chelsea nie gra spektakularnego futbolu, ale mozolnie zbiera kolejne punkty. Dzięki temu kursy zachowują się stabilnie i oscylują wokół 10,00, a to oznacza że tyle też procent podopieczni Franka Lamparda mają na wygranie ligi angielskiej.

Postawa Chelsea rozczarowuje – ocenia komentator sportowy, Łukasz Grabowski. – Po letnich wzmocnieniach wielu kibiców myślało, że Frank Lampard ma drużynę gotową do tego, by namieszać. Na razie jednak młody szkoleniowiec nie potrafi znaleźć sposobu, by poukładać zespół. Jeśli uda mu się to w najbliższych meczach, wciąż może jeszcze namieszać. W innym przypadku, tytuł w tym sezonie nie wróci na Stamford Bridge.

Faworyci Premier League kursy i szanse wg bukmacherów na zdobycie mistrzostwa: Chelsea Londyn – 10 procent
szanse przed startem rozgrywek: 5 procent

Faworyci Premier League: Tottenham Hotspur

Tottenham jest drużyną, która w pierwszych meczach sezonu 2020/21 zaczęła na tyle dobrze, że dołączyła do faworytów bukmacherów do zwycięstwa w klasyfikacji końcowej Premier League.

Być może można było się tego spodziewać, ponieważ Jose Mourinho w zespołach, które do tej pory prowadził, zawsze najlepsze wyniki osiągał w drugim sezonie pracy. Jeszcze na początku września za 1 postawioną złotówkę można było wygrać 50 złotych, jeśli Tottenham zdobyłby mistrzostwo. W tej chwili przy takiej samej stawce można uzyskać maksymalnie 11 złotych.

– Tottenham liczy na Jose Mourinho, no i na zabójczy duet Harry Kane – Son Hueng-min – ocenia dziennikarz sportowy, Łukasz Grabowski. – Portugalczyk to mistrz kryzysu. Jeśli akurat nic złego dookoła się nie działo, Portugalczyk świetnie potrafił małe zamieszanie stworzyć. Dziś, jak wiadomo, nie musi się wysilać. I jak widać, świetnie się w tym pandemicznym zamieszaniu odnajduje. Tottenham punktuje najlepiej od lat i jeśli Mourinho znajdzie sposób, by utrzymać formę zespołu do końca, wcale nie można Spurs skreślić w walce o tytuł. Tym bardziej, że w swoich szeregach Tottenham ma Kane’a i Sona. Obaj rozumieją się na boisku praktycznie bez słów i strzelają w tym sezonie jak natchnieni. Jeśli miałbym wskazywać zespół, który może zagrozić Liverpoolowi najbardziej, byłaby to właśnie ekipa Mourinho.

Tottenham Hotspur – transfery

Prezes klubu Daniel Levy dokonał bardzo mądrych posunięć na rynku transferowym. Do klubu przyszli Giovani Lo Celso, Sergio Reguilon, Pierre-Emile Hojbjerg, a przede wszystkim Gareth Bale z Realu Madryt. Kluczowe jest jednak, że z klubu nie odszedł żaden gracz podstawowej jedenastki  i efekty było widać w pierwszych spotkaniach. 

Tottenham Hotspur – kluczowi gracze

Heung-min Son i Harry Kane nie dość, że są kluczowymi graczami to jeszcze na początku sezonu nie zawodzili. 27- letni Anglik zanotował asystę lub strzelił bramkę z 7 z 8 pierwszych meczów sezonu. Koreańczyk tej samej sztuki dokonał w połowie spotkań, a do tego warto zaznaczyć, że udało mu się zdobyć aż 4 bramki w meczu z Southampton. Jeśli do tego duetu dołączy Gareth Bale to z pewnością kursy bukmacherskie na Tottenham jeszcze spadną.

Zalety i wady obstawiania Tottenham Hotspur

Koguty mają nad rywalami jedną zasadniczą przewagę, która wynika z tego, że nie grają w Lidze Mistrzów. Może mieć to kluczowe znaczenie w tym intensywnym sezonie, w którym wyjątkowo istotna jest odpowiednia regeneracja. Tottenham gra co prawda w Lidze Europy, ale trzeba uczciwie przyznać, że dla takich zespołów te rozgrywki mają drugorzędne znaczenie.

Sytuacja po rozegraniu 30 procent meczów

Największa pozytywna niespodzianka ligi. Jose Mourinho stworzył zespół, który wyrósł na jednego z głównych faworytów do wygrania Premier League, a także do triumfu w Lidze Europy. Z miesiąca na miesiąc, z kolejki na kolejkę Spurs pną się nie tylko w tabeli ligi angielskiej, ale także w zestawieniu drużyn, które mają największe szanse na zgromadzenie największej liczby punktów na koniec sezonu. Szczerze mówiąc tę drużynę stać na wiele i na miejscu typerów poważnie wzięlibyśmy pod uwagę dołączenie  zwycięstwa Tottenhamu w klasyfikacji końcowej do tworzonego kuponu bukmacherskiego.

Faworyci Premier League kursy i szanse wg bukmacherów na zdobycie mistrzostwa: Tottenham Hotspur – 15 procent
szanse przed startem rozgrywek: 4 procent

Pozostali faworyci do zdobycia mistrzostwa Premier League

faworyci premier league

Kursy na pozostałe drużyny są dużo niższe. Z pewnością do grona zespołów mających potencjał do rywalizacji o miejsca 1-6 należy zaliczyć Manchester United oraz Arsenal Londyn.

The Red Devils szczególnie imponowali w odgrywanej końcówce ubiegłego sezonu, w której nie byli pokonani aż przez 13 spotkań z rzędu. Wydaje się, że dojście Bruno Fernandesa pozytywnie wpłynęło na drużynę. W tym sezonie do Czerwonych Diabłów dołączył przebojowy skrzydłowy Danny van de Beek, który tylko wzmocni siłę ofensywną zespołu. Arsenal Londyn z kolei przede wszystkim liczy na Pierre’a Emericka Aubameyanga, który z pewnością będzie się ścigał w walce o koronę króla strzelców.

Po pierwszych kolejkach sezonu 2020/21 warto jeszcze zwrócić uwagę na zespołu Leicester, Evertonu, Southampton i Aston Villa. Jeśli któraś drużyna miałaby sprawić sensację i wygrać obecne zmagania to wydaje się, żę tylko wspomniane drużyny mają na to realne szanse.

– Carlo Ancelotti już nie raz udowadniał, że potrafi wykrzesać z zespołu to, co najlepsze – ocenia szanse Evertonu dziennikarz Łukasz Grabowski. – Przed sezonem Włoch zapowiadał, że jego zespół jest w stanie powalczyć o miejsce w pierwszej czwórce, co większość fanów przyjęło ze sporym dystansem. Jak się okazało Ancelotti tak ułożył taktykę Evertonu, by jak najlepiej wykorzystać potencjał zespołu i to przynosi niesamowity efekt, bo na czele angielskiej ekstraklasy po świątecznej kolejce były dwie drużyny z Liverpoolu. Czy Everton ma szansę na zdobycie tytułu? Jeszcze przed startem rozgrywek pewnie mało kto zaryzykowałby takie twierdzenie, ale dziś… nie dziś też wydaje się, że w pewnym momencie tego szaleńczego sezonu po prostu w zespole Ancelottiego zabraknie paliwa. No chyba, że siłą The Toffees będzie brak obciążenia grą w europejskich pucharach. Przy tak napakowanym terminarzu dzień lub dwa więcej na regenerację, może mieć spore znaczenie. Czy aż tak duże, by sprawić, że Everton będzie się bił o mistrza? Chyba nie, ale już takiej opcji wykluczyć nie można.

Sytuacja po rozegraniu 30 procent meczów

Największy zawód po rozegraniu 30 procent możliwych spotkań sprawiła drużyna Arsenalu. Szanse The Gunners na zdobycie mistrzostwa spadły w niektórych serwisach bukmacherskich nawet poniżej 1 procenta.

Jeśli, któraś drużyna miałaby sprawić sensację na miarę zwycięstwa Leicester w sezonie 15/16 to z pewnością byłaby to drużyna Southampton. Święci są obecnie na miejscu gwarantującym udział w Lidze Mistrzów, a mimo to wciąż możemy zagrać z kursem w wysokości 120,00 na to, że drużyna Jana Bednarka wygra tegoroczne zmagania ligowe.