Faworyci Premier League kursy bukmacherskie

Angielska Premier League to dla wielu najlepsza liga świata i nie powinno to zaskakiwać jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że zgodnie z ogólnodostępnymi danymi wartość wszystkich klubów grających na co dzień w tych rozgrywkach szacowana jest na blisko 15 miliardów funtów. Oto faworyci Premier League i kursy bukmacherskie na poszczególne drużyny.

Co powoduje, że Premier League cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem wsród amatorów zakładów wzajemnych? Duża w tym zasługa otoczki marketingowej Premier League, która między innymi wpływa na to, że za prawa do pokazywania meczów angielskiej najwyższej klasy rozgrywkowej płaci się rekordowe kwoty. Dla zobrazowania sytuacji warto przytoczyć dane, że w latach 92-97 jeden mecz kosztował nadawców telewizyjnych 600 tys funtów, a w 2016-2019 10,2 mln funtów.

Sprawdźcie nasze najnowsze typy na mecze Premier League!

Faworyci Premier League kursy bukmacherskie

Taka sytuacja powoduje, że Premier League przyciąga najlepszych graczy oraz najlepszych szkoleniowców na świecie, a to przekłada się na zainteresowanie kibiców. Oczywiście ma to swoje odzwierciedlenie również w zainteresowaniu typerów w zakładach bukmacherskich online w Polsce. W tym artykule sprawdzamy, kto jest faworytem Premier League i jakie są najciekawsze zakłady związane z tą ligą.

Nie można w artykule o faworytach Premier League w kontekście bukmacherskim nie wspomnieć o sezonie 2015/2016, w którym typowane przed sezonem do spadku Leicester zdobyło mistrzostwo Anglii. Oczywiście przed każdym sezonem wiele osób wypatruje tego typu niespodzianek i stara się na swoich kuponach umieszczać zespoły, które nie stoją w pierwszym szeregu do mistrzostwa. Sprawdźmy jak wygląda sytuacja kursowa w polskich zakładach wzajemnych online.

DrużynaSTSFortunaBetclicTOTALbeteWinner
Manchester City2,502,502,502,422,43
Liverpool FC2,352,252,252,302,29
Chelsea Londyn25,0015,0015,0014,0014,00
Manchester Utd50,0050,0050,0045,0045,00
Arsenal Londyn25,0025,0025,0025,0024,00
Tottenham17,5025,0020,0017,0017,00
Wolverhampton300,00300,00250,00100,00101,00
Leicester FC50,0050,0050,0050,0050,00
Everton FC20,0020,0017,0019,0019,00
Newcastle750,00750,00750,00100,00101,00
Southampton300,00300,00500,00100,00101,00
Leeds100,00100,00100,00100,00100,00
West Ham United500,00500,00300,00100,00101,00
Sheffield United750,00750,001000,00100,00101,00
Burnley FC500,00750,001000,00100,00101,00
Brighton500,00500,00750,00100,00101,00
Crystal Palace500,00500,001000,00100,00101,00
Aston Villa125,00130,00125,00100,00101,00
West Bromwich Albion2500,002500,002500,00100,00101,00
Fulham FC2500,003000,002500,00100,00101,00
Faworyci Premier League kursy bukmacherskie z dn. 13.10.2020, godz. 10

Premier League 2020/2021. Kto wygra?

W opinii większości głównym faworytem do końcowego triumfu są obecny mistrz Anglii, czyli Liverpool FC i jego największy rywal i jednocześnie wicemistrz z ubiegłego sezonu, zespół Manchesteru City.

Kursy bukmacherskie wystawione przez polskie zakłady online wskazują na to, że to pomiędzy Manchesterem City, a Liverpoolem rozegra się sprawa mistrzostwa. Pozostałe drużyny raczej powinny powalczyć o miejsca 3 – 4, które są o tyle istotne, że gwarantują udział w Lidze Mistrzów. W następnych akapitach przyglądamy się drużynom i analizujemy zalety i wady stawiania na nie kuponów w zakładzie na zwycięzcę ligi.

Faworyci Premier League: Liverpool FC 

liverpool premier league kursy

W tym przypadku bukmacherzy są w miarę zgodni i zdecydowali się pod koniec września wystawić kurs, który za jedną postawiona złotówkę pozwala wygrać ok. 1.80-1,90 zł. The Reds zanotowali fantastyczny sezon, w którym długo wydawało się, że uda im się powtórzyć sukces legendarnego składu The Invincibles Arsenalu, czyli w sezonie nie przegrać żadnego meczu.

Podopieczni Jurgena Kloppa ostatecznie zakończyli zmagania z 3 remisami i trzeba porażkami co przełożyło się na 99 punktów. 30 lat czekali kibice Liverpoolu na tytuł mistrzowski swoich piłkarzy i chyba największym rozczarowaniem był dla nich fakt, że ze względu na restrykcje pandemiczne nie można było wyprawić fety na ulicach miasta Beatlesów.

Faworyci Premier League kursy i szanse wg bukmacherów na zdobycie mistrzostwa: 57 procent.

Faworyci Premier League: Manchester City 

manchester city premier league typy

Drużyna prowadzona przez Pepa Guardiolę już dwukrotnie zdobyła pod wodzą hiszpańskiego szkoleniowca mistrzostwo Anglii i uczyniła to zdobywając rekordowe 100 punktów w sezonie 2017/2018 i 98 punktów w sezonie 2018/2019.

W ostatniej kampanii zajęła drugie miejsce z 81 punktami i aż 9 przegranymi spotkaniami, ale trzeba zdać sobie sprawę, że dla The Citizens głównym celem i jednocześnie obsesją jest obecnie Liga Mistrzów, więc wielu ekspertów nie było szczególnie zdziwionych wynikami osiąganymi w Premier League. Podobnie jest przed tym sezonem. Każdy zdaje sobie sprawę, że Manchester City będzie walczył o mistrzostwo Anglii, ale jednocześnie jeśli na koniec sezonu w gablocie z trofeami za 2020/21 znajdzie się jedynie Puchar Ligi Mistrzów to nikt nie będzie zawiedziony.

Faworyci Premier League kursy i szanse wg bukmacherów na zdobycie mistrzostwa: Manchester City – 42 procent

Fortuna
Zakład bez ryzyka do 200 210 zł + 100% od pierwszego depozytu do 2000 zł + Freebet 20 zł za rejestrację
kod: FORBONUS
odbierz bonus
VIP

Manchester City – transfery

Do najważniejszych ruchów The Citizens należy zaliczyć przyjście Nathana Ake z Bournemouth oraz Ferrana Torresa z Valencii. Są to zrozumiałe transfery, ale ciężko nazwać je kluczowymi w kontekście rywalizacji o Premier League. 

Manchester City – kluczowi gracze

Kevin de Bruyne, Raheem Sterling, Riyad Mahrez oraz Ederson to najważniejsi gracze w układance Pepa Guardioli. W głównej mierze od nich zależeć będzie czy Manchester City zaliczy sezon do udanych.

Zalety i wady obstawiania Manchesteru City

The Citizen są drużyną, która w każdym spotkaniu dyktuje warunki gry i rzadko czeka na ruch przeciwnika. Widać to między innymi po średniej bramek zdobywanych przez podopiecznych Pepa Guardioli w ostatnich trzech sezonach: 19/20: 2,68 bramki na mecz; 18/19: 2,50 bramki na mecz i 17/18: 2,79 bramki na mecz. Manchester City wydaje się być drużyną, na którą warto rozważać zakłady w formule powyżej 2,50 bramki na spotkanie. Dodatkową motywacją w obecnej kampanii w niebieskiej części Manchesteru jest fakt, że zdobycie tytułu przez Liverpool i to w bardzo dobrym stylu podrażnia z pewnością ambicje wielu graczy. Wśród punktów, które sprawiają, że nie polecali byśmy obstawiania meczów The Citizens w Premier League jest jednak wciąż Liga Mistrzów. Biorąc pod uwagę napięty kalendarz obecnego sezonu oraz zamiłowanie Pepa Guardioli do rotacji mamy obawę, że podobnie jak w zeszłym sezonie Premier League nie będzie priorytetem właścicieli i ponownie City będzie niepotrzebnie traciło punkty.

Liverpool FC – transfery

Długo musieliśmy czekać na ogłoszenie wzmocnień na Anfield Rod i wydawało się, że kadra zostanie nienaruszona. Jednak w drugim tygodniu września dowiedzieliśmy się, że do zespołu dołączy Thiago Alcantara z Bayernu i Diogo Jota z Wolverhampton. Jesteśmy przekonani, że obydwa ruchy mogą wydatnie wpłynąć na formę zespołu. 

Liverpool FC – kluczowi gracze

Mohamed Salah, Mane, Trent Alexander Arnold, Virgil van Dijk, Andrew Robertson, Allison – to piłkarze, którzy należą do top 5 na swoich pozycjach na świecie. Ciężko nam wymienić jednego kluczowego gracza, ponieważ Liverpool dysponuje niesamowitym potencjałem. Wystarczy powiedzieć, że w poprzednim sezonie Alexander-Arnold zaliczył 15 asyst i 4 bramki, Andrew Robertson 12 asyst i 3 bramki, Sadio Mane 22 bramki i 12 asyst, Momo Salah 23 bramki i 13 asyst.

Nie można zapominać też o Firmino, który w sezonie 2019/20 wpisał się na listę strzelców 12 razy i zaliczył przy tym 13 asyst. Jeśli w tym sezonie dołączymy do tego Thiago i Diogo Jote to będziemy mieli do czynienia z ofensywnym potworem. 

Zalety i wady obstawiania Liverpool FC

Paradoksalnie w przypadku The Reds jego zalety mogą okazać się jednocześnie jego wadami. Zespół w trakcie trzech ostatnich sezonów wystąpił dwa razy w finałach Ligi Mistrzów z czego raz wygrał, zdobył tytuł wicemistrza i mistrza Anglii, a jednocześnie mistrzowski skład praktycznie nie uległ większym zmianom.

Wielu komentatorów zwraca uwagę, że niektórzy piłkarze mogą nie mieć już takiej determinacji jak w ostatnich latach. Dodatkowo zwraca się uwagę, że Liverpool nie ma wcale szerokiej ławki i w ostatnim sezonie pierwszą jedenastkę w Lidze Mistrzów i Premier League tworzyli praktycznie Ci sami zawodnicy. Sporą więc rolę mają do odegrania Thiago Alcantara oraz Diogo Jota, ponieważ ich pojawianie powinno dodać trochę świeżej krwi do obecnego układu.

Faworyci Premier League: Chelsea Londyn

chelsea london kursy bukmacherskie

The Blues zwyciężyli w Premier League w sezonie 2016/2017 i widać, że właściciel klubu Roman Abramowicz w obecnym chce wrócić na czoło tabeli. Poprzedni sezon Chelsea zakończyła na czwartym miejscu w klasyfikacji, ale i tak ten wynik został uznany za satysfakcjonujący. Na zespół Franka Lamparda nałożony był zakaz transferowy i od początku starano się zniwelować niedogodności z tym związane.

Chelsea nie prezentowała może najbardziej atrakcyjnego futbolu na wyspach, ale wszystkie ruchy w klubie skoncentrowane były na tym, żeby Lampard ułożył sobie zespół, osiągnął jak najlepszy wynik i skupił się na obecnej kampanii. 

Faworyci Premier League kursy i szanse wg bukmacherów na zdobycie mistrzostwa: Liverpool FC – 4 procent

Totalbet
Freebet bez depozytu 40 55 zł + Bonus 100% od wpłaty do 5000 zł
kod: TOTALVIP
odbierz bonus
VIP

Chelsea Londyn – transfery

Chelsea była niewątpliwie królem polowania transferowego w Europie. Drużyna dokonała najbardziej spektakularnych wzmocnień, które sprawiły, że z miejsca stała się jednym z głównym kandydatów do tytułu. Do drużyny dołączył Timo Werner, który z 28 trafieniami został wicekrólem strzelców Bundesligi. Do tego przyszedł jeden z najbardziej obiecujących graczy na świecie Niemiec Kai Havertz. Linię obrony wzmocnił Ben Chilwell z Leicester. Nie można zapominać też o pozyskaniu Hakima Ziyecha z Ajaxu Amsterdam. Na koniec zdecydowano się jeszcze ściągnąć Edouarda Mendy’ego z Rennes, który ma stanąć w bramce zmieniając niepewnego Kepę.

Chelsea Londyn – kluczowi gracze

Do tej pory Chelsea brakowało wykończenia, bo Olivier Giroud oraz Tammy Abraham choć są z pewnością dobrymi zawodnikami to jednak w topowych klubach oczekuje się lepszych liczb na koniec sezonu. Dlatego wydaje się, że szczególną rolę w nowej układance mogą odegrać: Werner, Ziyech oraz Havertz.

Od lat w zespole The Blues bardzo dobrze wygląda druga linia. N’Golo Kante to defensywny pomocnik, którego chciałby mieć każdy klub na świecie, Jorginho w formie jest mózgiem drużyny, a do tego dochodzi jeszcze 22-letni Pulisic, który już w ubiegłym sezonie udowodnił, że rysuje się przed nim duża przyszłość.

Zalety i wady obstawiania Chelsea London

Chelsea to największy kandydat do miana czarnego konia rozgrywek. Pozyskanie tak znaczących graczy na rynku transferowym z miejsca stawia Chelsea w gronie drużyn, którym bacznie należy się przyglądać zarówno w Premier League jak i w Champions League. Mankamentem Chelsea może być fakt, że de facto ta drużyna dopiero się tworzy i nowi zawodnicy będą potrzebowali czasu, żeby znaleźć zrozumienie ze swoimi nowymi kolegami.

Betclic
Bonus 200% od wpłaty do 0100 zł
kod: EXTRA100
Odbierz bonus
VIP

Pozostali faworyci do zdobycia mistrzostwa Premier League

Kursy na pozostałe drużyny są dużo niższe. Z pewnością do grona zespołów mających potencjał do rywalizacji o miejsca 1-6 należy zaliczyć:

  • Manchester United,
  • Arsenal Londyn,
  • Tottenham Hotspur.

The Red Devils szczególnie imponowali w odgrywanej końcówce ubiegłego sezonu, w której nie byli pokonani aż przez 13 spotkań z rzędu. Wydaje się, że dojście Bruno Fernandesa pozytywnie wpłynęło na drużynę. W tym sezonie do Czerwonych Diabłów dołączył przebojowy skrzydłowy Danny van de Beek, który tylko wzmocni siłę ofensywną zespołu.

faworyci premier league

Arsenal Londyn z kolei przede wszystkim liczy na Pierre’a Emericka Aubameyanga, który z pewnością będzie się ścigał w walce o koronę króla strzelców.

Tottenham natomiast jest jednym z większych przegranych ubiegłego sezonu i z obecnym wiąże duże nadzieje. Koguty dodatkowo wykonały dobre ruchy w oknie transferowym ściągając Matta Dohertego z Wolverhampton czy też Garetha Bale’a z Realu Madryt. Nie można zapominać, że w ataku Jose Mourinho będzie miał w pełni zdrowego Harry’ego Kane’a.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *