Faworyci Ligi Europy kursy bukmacherskie

Lig臋 Europy niekt贸rzy nazywaj膮 ubog膮 krewn膮 Ligi Mistrz贸w, ale takie podej艣cie jest daleko krzywdz膮ce, poniewa偶 w tych rozgrywkach nie brakuje uznanych marek. Kim s膮 faworyci Ligi Europy? Przeczytajcie nasz膮 analiz臋!

Patrz膮c na kart臋 faworyt贸w Ligi Europy 2020/21 zdecydowali艣my si臋 przygotowa膰 zestawienie, w kt贸rym sprawdzamy komu zak艂ady wzajemne online przyznaj膮 najwi臋ksze szanse na wzniesienie pucharu.

Rozgrywki tego sezonu mog膮 wzbudzi膰 szczeg贸lne zainteresowanie w艣r贸d polskich kibic贸w, poniewa偶 fina艂 zostanie rozegrany w Gda艅sku na pi臋knym bursztynowym stadionie w Letnicy. Sprawd藕my wi臋c kto jest faworytem Ligi Europy w opinii bukmacher贸w.

Sprawd藕cie nasze najnowsze typy na mecze Ligi Europy!

Liga Europy – kursy bukmacherskie na faworyt贸w

Praktycznie u wszystkich legalnych bukmacher贸w na polskim rynku znajdziemy kursy bukmacherskie na faworyt贸w Ligi Europy. W poni偶szej tabeli prezentujemy ofert臋 siedmiu, kt贸re najcz臋艣ciej wybierane s膮 przez polskich graczy i kt贸re ciesz膮 si臋 powszechnym uznaniem. 

KlubSTSFortunaTOTALbetBetclicLV BETeWinnerforBETSuperbetPZBukTotolotek
Tottenham6,006,006,006,006,006,005,956,006,006,00
Manchester United7,008,006,807,006,506,806,807,007,006,50
Arsenal10,0010,009,809,0010,009,809,8010,0010,009,50
AC Milan10,0011,0011,0010,0011,0011,0010,7010,0011,009,50
Napoli12,5018,0013,0015,0013,0013,0013,4013,0013,0013,00
Leicester12,5014,0013,0013,0013,0013,0012,8013,0013,0012,00
Ajax15,0018,0014,0015,0015,0014,0014,4015,0015,0013,00
Bayer Leverkusen17,5015,0016,0015,0017,0016,0016,0017,0015,0015,00
Villarreal20,0025,0018,0017,0019,0018,0017,7020,0017,0018,00
Benfica20,0040,0022,0025,0021,0023,0022,8020,0023,0020,00
AS Roma20,0023,0019,0017,0021,0019,0019,1020,0019,0020,00
Real Sociedad25,0035,0025,0020,0026,0025,0024,5025,0023,0025,00
Salzburg25,0035,0025,0020,0026,0024,0024,4025,0023,0025,00
Hoffenheim35,0040,0030,0030,0034,0030,0030,0035,0031,0033,00
Rangers35,0050,0035,0040,0034,0035,0034,0040,0034,0033,00
Dynamo Kij贸w35,0090,0050,0050,0034,0050,0051,0035,0041,0033,00
Szachtar40,0040,0035,0020,0041,0035,0035,0040,0034,0040,00
Club Brugge40,0090,0040,0040,0041,0040,0041,0040,0041,0040,00
Olympiakos40,00120,0070,0050,0041,0070,0068,0040,0051,0040,00
Lille40,0040,0040,0040,0041,0040,0040,0040,0041,0040,00
Krasnodar50,00140,0060,0050,0051,0060,0057,0050,0051,0050,00
Granada50,0090,0050,0050,0051,0050,0052,0050,0051,0050,00
Dinamo Zagrzeb100,00140,00100,00100,00101,00101,00110,00100,00101,00100,00
PSV100,00100,0090,0075,00101,0090,0087,00100,0081,00100,00
Braga100,00150,00100,00100,00101,00100,0098,00100,00101,00100,00
Slavia Praga150,00200,00100,00150,00151,00101,00165,00150,00151,00150,00
Maccabi Tel Aviv200,00500,00100,00250,00201,00101,00260,00200,00251,00200,00
Molde200,00700,00100,00250,00201,00101,00300,00200,00251,00200,00
Crvena Zvezda200,00500,00100,00250,00201,00101,00220,00200,00201,00200,00
Antwerp200,00300,00100,00250,00201,00101,00210,00200,00201,00200,00
Young Boys200,00300,00100,00150,00201,00101,00200,00200,00176,00200,00
Wolfsberger250,00700,00100,00500,00251,00101,00375,00250,00251,00250,00
Faworyci Ligi Europy kursy bukmacherskie z dn. 7.01.2020, godz. 11

Faworyci Ligi Europy. Kto wygra?

Jak wida膰 mo偶na powiedzie膰, 偶e tegoroczne zmagania w Lidze Europy b臋d膮 kolejnym pojedynkiem mi臋dzy angielskimi dru偶ynami, poniewa偶 wszystkie zespo艂y z Premier League, kt贸re b臋dziemy obserwowali w rundzie pucharowej Ligi Europy zajmuj膮, zdaniem analityk贸w zak艂ad贸w wzajemnych online w Polsce, czo艂owe miejsce w kolejce do tytu艂u.

Co wi臋cej Tottenham, Manchester United i Arsenal to dru偶yny z najwi臋kszymi szansami. Sprawd藕my wi臋c czego mo偶emy spodziewa膰 si臋 po faworytach Ligi Europy.

Tottenham Hotspur

tottenham faworyci ligi europy kursy

Dla kogut贸w zakwalifikowanie si臋 zaledwie do rozgrywek Ligi Europy by艂o w zesz艂ym sezonie do艣膰 du偶ym rozczarowaniem. Wiele os贸b domaga艂o si臋 g艂owy Jose Mourinho za tak s艂aby wynik, tym bardziej 偶e Tottenham dosta艂 si臋 do Ligi Europy rzutem na ta艣m臋 wyprzedzaj膮c Wolverhampton, kt贸ry sezon 2019/20 Premier League sko艅czy艂 z tak膮 sam膮 ilo艣ci膮 co Koguty.

Jednak w obecnej kampanii Spurs to zupe艂nie inna dru偶yna, kt贸ra sta艂a si臋 jednym z g艂贸wnym faworyt贸w do zdobycia mistrzostwa Anglii. Najwa偶niejsz膮 rol臋 w zespole odgrywa duet Son – Kane’a. Do tego wiosn膮 Jose Mourinho b臋dzie m贸g艂 liczy膰 na Garetha Bale鈥檃. Tottenham pewnie przeszed艂 rund臋 grupow膮, w kt贸rej w sze艣ciu meczach zdoby艂 13 punkt贸w, strzeli艂 15 bramek i straci艂 5. W 1/16 fina艂贸w przeciwnikiem Spurs b臋dzie austriacki Wolfsberger. 

szanse na ko艅cowy triumf: 17 procent

Manchester United 

manchester liga europy kursy

Kibice Czerwonych Diab艂贸w nie s膮 zadowoleni, 偶e na wiosn臋 b臋d膮 obserwowa膰 swoj膮 dru偶yn臋 w Lidze Europy. Dru偶yna jesieni膮 rywalizowa艂a w grupie H Ligi Mistrz贸w i awans mia艂a na wyci膮gni臋cie r臋ki, poniewa偶 po pierwszych czterech meczach mia艂a 9 punkt贸w i zajmowa艂a pierwsze miejsce, wyprzedzaj膮c PSG, RB Lipsk i Ba艧ak艧ehir.

Do awansu brakowa艂o jej zaledwie remisu, ale nie podopieczni Ole Gunnara Solskj忙ra nie potrafili tego wykorzysta膰. To w艂a艣nie norweski szkoleniowiec jest obwiniany w ostatnim czasie za s艂abe wyniki zespo艂u. Potencja艂u osobowego nie mo偶na odm贸wi膰 Czerwonym Diab艂om, ale od kilku lat obserwujemy wyniki poni偶ej oczekiwa艅 tej dru偶yny. Jednak bukmacherzy wci膮偶 uwa偶aj膮, 偶e to Manchester jest jednym z g艂贸wnych kandydat贸w do tytu艂u. Jednak najpierw The Reds Devils musz膮 poradzi膰 sobie z Realem Sociedad.

szanse na ko艅cowy triumf: 14 procent

Arsenal Londyn

arsenal kursy na faworyto虂w LE

Przy wszystkich angielskich dru偶ynach musimy napisa膰, 偶e fakt, i偶 wyst臋puj膮 w Lidze Europy jest dla fan贸w tych ekip du偶ym zawodem. Nie inaczej jest w przypadku The Gunners. Arsenal awansowa艂 do tych rozgrywek nie dzi臋ki miejscu w tabeli, ale dzi臋ki temu, 偶e w ubieg艂ym sezonie zdoby艂 Puchar Anglii.

Kanonierzy od 2016 roku nie potrafi膮 uko艅czy膰 ligowej rywalizacji na podium i powoli cierpliwo艣膰 kibic贸w jest na wyczerpaniu. Nie pomagaj膮 kolejne zmiany szkoleniowc贸w i wysokie transfery. Mimo wszystko w dru偶ynie Arsenalu wci膮偶 wyst臋puj膮 tacy zawodnicy, kt贸rzy potrafi膮 przechyli膰 szal臋 zwyci臋stwa na korzy艣膰 w艂asnej dru偶yny, a na czele umie艣ciliby艣my Gabo艅czyka Pierre Emerica Aubameyanga. Arsenal w fazie grupowej wygra艂 wszystkie mecze strzelaj膮c a偶 20 bramek i trac膮c 5. Faz臋 pucharow膮 zaczyna z wysokiego C, bo jego rywalem b臋dzie silna Benfica Lizbona.

szanse na ko艅cowy triumf: 10 procent

AC Milan

Kibice pi艂karscy w ostatnich sezonach kpili z rozczarowuj膮cych wynik贸w rossonerich nazywaj膮c ich 鈥濿ielkim Milanem鈥. By艂o to oczywi艣cie nawi膮zanie do mocarstwowych plan贸w tego klubu, kt贸ry w ostatnich sezonach popad艂 w marazm. Jednak w kampanii 2020/21 nast膮pi艂o odrodzenie 7-krotnego triumfatora rozgrywek Ligi Mistrz贸w.

milan liga europy kursy bukmacherskie

Na P贸艂wyspie Apeni艅skim trener Stefano Pioli por贸wnywany jest do Ojca Pio, poniewa偶 nie tylko przypomina go z wygl膮du, ale zdaniem w艂oskich ekspert贸w dokonuje cud贸w z t膮 dru偶yn膮. Oczywi艣cie wiele jest w tych s艂owach w艂oskiej przesady, ale nie zmienia to faktu, 偶e Milan ur贸s艂 do jednego z g艂贸wnych faworyt贸w Ligi Europy oraz Serie A.

Rossoneri trafili w pierwszej fazie rozgrywek do silnej grupy, w kt贸rej za rywali mieli Celtic Glasgow, Spart臋 Praga i OSC Lille. Zesp贸艂 z Mediolanu zaj膮艂 pierwsze miejsce ko艅cz膮c faz臋 grupow膮 z 13 punktami, 12 bramkami zdobytymi i 7 straconymi. W kolejnej rundzie na przeszkodzie W艂och贸w stanie Crvena Zvezda.

szanse na ko艅cowy triumf: 10 procent

Leicester FC

leicester liga europy kursy

Od momentu zdobycia mistrzostwa Anglii, Lisy sta艂y si臋 jednym z najlepszych angielskich zespo艂贸w. W ubieg艂ym sezonie do ostatniej chwili Leicester walczy艂o o Lig臋 Mistrz贸w, ale zadyszka w ostatnich meczach sprawi艂a, 偶e klub powalczy o triumf w Lidze Europy. Motywacji nie powinno zabrakn膮膰, poniewa偶 zesp贸艂 jeszcze nigdy nie gra艂 w finale europejskich rozgrywek klubowych.

Bior膮c pod uwag臋 fakt, 偶e wygrana w Lidze Europy premiowana jest gr膮 w Lidze Mistrz贸w to dla Lis贸w mo偶e by膰 to jedyna furtka, 偶eby w przysz艂ym sezonie wyst膮pi膰 w Champions League. Trener Brendan Rodgers posiada do艣膰 wyr贸wnan膮 kadr臋. Oczywi艣cie najwi臋ksz膮 gwiazd膮 zespo艂u jest 33-letni Jamie Vardy. Leicester rywalizowa艂o w grupie G Ligi Europy i mierzy艂o si臋 w niej z Sportingiem Braga, Zori膮 艁uga艅sk oraz AEK Ateny. 13 punkt贸w pozwoli艂o zaj膮膰 dru偶ynie 1 miejsce i rozstawienie w losowaniu. W 1/16 Lisy zagraj膮 ze Slavi膮 Praga i nie powinny mie膰 wi臋kszego problemu z pokonaniem Czech贸w. Mi臋dzy innymi dzi臋ki niezbyt wymagaj膮cemu rywalowi Leicester nale偶y do faworyt贸w Ligi Europy.

szanse na ko艅cowy triumf: 8 procent

SSC Napoli

napoli liga europy kursy

Neapolita艅czycy to jeden z najciekawszych typ贸w jaki mo偶na postawi膰 na swoim kuponie wybieraj膮c faworyta Ligi Europy. Dru偶yna Gennaro Gattuso solidnie wygl膮da w rozgrywkach Serie A oraz dotychczasowych meczach Ligi Europy. Jednak chcemy podkre艣li膰, 偶e sk艂ad SSC Napoli na papierze wygl膮da piorunuj膮co i je艣li tylko dru偶yna odpali na wiosn臋 to ma艂o kto b臋dzie w stanie ich zatrzyma膰.

Polscy kibice zwracaj膮 przede wszystkim uwag臋 na Piotra Zieli艅skiego, kt贸ry z meczu na mecz 艂apie pewno艣膰 siebie i dzi艣 mo偶na go nazwa膰 jednym z lider贸w zespo艂u ze Stadio Diego Armando Maradona. Do tego dochodz膮 tacy pi艂karze jak Hirving Lozano, Dries Mertens, Lorenzo Insigne czy te偶 Kalidou Koulibaly. Potencja艂 osobowy jest wi臋c taki, 偶e nie zdziwimy si臋 jak to w艂a艣nie SSC Napoli zobaczymy na finale w Gda艅sku. W艂osi wygrali swoj膮 grup臋 zdobywaj膮c 11 punkt贸w, ale strzelaj膮c jedynie 7 bramek i trac膮c zaledwie 4. W 1/16 czeka na nich Granada CF.

szanse na ko艅cowy triumf: 8 procent

Ajax Amsterdam

ajax amsterdam liga europy kursy

Dwa sezonu temu w Holendrach zakocha艂a si臋 ca艂a pi艂karska Europa. Opieraj膮ca si臋 na wychowankach dru偶yna wyst臋powa艂a w p贸艂finale Ligi Mistrz贸w i by艂a o krok od fina艂u.

W obecnym sezonie Ajax trafi艂 w Champions League na niezwykle ci臋偶k膮 grup臋 z Liverpoolem, Atalant膮 Bergamo i Midtjylland i pomimo stosunkowo dobrego pocz膮tku Ajaxowi nie uda艂o si臋 awansowa膰. Przyczyn膮 by艂y dwie pora偶ki w dw贸ch ostatnich meczach stosunkiem 0:1 z Liverpoolem i Atalant膮. To spowodowa艂o, 偶e Ajax zaj膮艂 trzecie miejsce i na wiosn臋 b臋dzie musia艂 zadowoli膰 si臋 wyst臋pami w Lidze Europy. W niej na Holendr贸w czeka wymagaj膮cy rywal w postaci OSC Lille. 

szanse na ko艅cowy triumf: 7 procent

Pozostali faworyci Ligi Europy

Szanse kolejnych dru偶yn oceniane s膮 na poni偶ej 6 procent. Jednak w tym gronie warto przygl膮da膰 si臋 zespo艂om AS Romy, Bayeru Leverkusen, Villarrealu czy te偶 Benfiki Lizbona. Ta ostatnia ma du偶y apetyt na fina艂, ale najpierw musi pokona膰 wyj膮tkowo ci臋偶kiego rywala w postaci wspomnianego Ajaxu Amsterdam.

Dodaj komentarz

Tw贸j adres email nie zostanie opublikowany. Pola, kt贸rych wype艂nienie jest wymagane, s膮 oznaczone symbolem *