Cieślak – Kaszyński Polsat Boxing Night kursy i typy bukmacherskie

Polsat Boxing Night
Michał Cieśklak
Michał Cieśklak
Kurs 2,75
Kurs 10,00
Szanse 56%
Szanse 15%
Jurij Kaszinski
Jurij Kaszinski
Cieślak wygra na punkty - obstaw bez ryzyka w Fortunie

W piątek 14 maja na gali Polsat Boxing Night w Warszawie odbędzie się bardzo ważna gala dla polskiego boksu. W walce wieczoru jedna z naszych nielicznych nadziei na Mistrzostwo Świata w boksie zawodowym – Michał Cieślak, stanie do walki z solidnym Rosjaninem – Jurijem Kaszyńskim. Pojedynek będzie miał status oficjalnego eliminatora do pasa federacji IBF kategorii junior ciężkiej. Stawka jest więc wysoka, a my przygotowaliśmy na starcie CieślakKaszyński kursy i typy bukmacherskie. Oto one! Po więcej darmowych typów na boks sprawdź naszą zakładkę Typy Dnia.

Cieślak – Kaszyński kursy i typy bukmacherskie na walkę 14.05.2021 

Michał Cieślak po porażce w styczniu 2020 roku z Ilungą Juniorem Makabu stoczył do tej pory tylko jeden pojedynek. W grudniu zeszłego roku znokautował Taylora Mabikę i wszyscy fani boksu w Polsce zastanawiali się jaki będzie następny krok, mającego papiery na wielkie sukcesy Cieślaka. Teraz wszyscy wiemy już, że kariera radomianina idzie w dobrym kierunku, a w przypadku zwycięstwa 14 maja w Warszawie, walka o tytuł będzie bardzo blisko.

Wciąż nie jest pewne czy starcie CieślakKaszyński będzie miało status półfinałowego eliminatora, czy po prostu eliminatora do tronu IBF w wadze cruiser, ale jedno jest pewne. Zwycięzca postawi gigantyczny krok w kierunku walki o mistrzostwo tej prestiżowej federacji. Zarówno Cieślak, jak i Kaszyński legitymują się identycznym bilansem 20-0-1 oraz są podobnego wzrostu i wchodzą w ostatni moment na poważny sukces w karierze. Walka zapowiada się pasjonująco, a to nie jedyne ekscytujące bokserskie wydarzenie, które odbędzie się gali PBN 14.05.2021 r. Pełną kartę walk znajdziecie poniżej w tym artykule.

Michał Cieślak – Jurij Kaszyński transmisja. Gdzie oglądać walkę?

Oczywiście gala Polsat Boxing Night transmitowana będzie na kanałach sportowych Polsatu. Dobrą wiadomością jest jednak to, że walkę CieślakKaszyński prawdopodobnie zobaczymy również w otwartym kanale Polsatu. Ma być to zabieg promujący polski boks oraz samego Cieślaka na szeroką skalę. Nadziei na sukcesy w zawodowym pięściarstwie jak na lekarstwo, dlatego wszyscy powinniśmy cieszyć się, że eliminator Cieślak-Kaszyński dojdzie do szerokiego grona odbiorców. Początek transmisji gali zaplanowany został na godzinę 19.00 w Polsat Sport. 

Walka bokserska Cieślak – Kaszyński kursy bukmacherskie 

Tak ważna walka dla polskiego boksu z pewnością wzbudzi również ogromne zainteresowanie w zakładach bukmacherskich. Im bliżej walki, tym więcej bukmacherów wystawia kursy na ten pojedynek oraz rynki są obszerniejsze. Stale monitorujemy sytuację i aktualizujemy kursy starcie Cieślak – Kaszyński. Oto one:

BukmacherMichał Cieślak RemisJurij Kaszyński
Fortuna1,1424,006,16 
STS1,10X5,75
Superbet1,1325,006,20
TOTALbet1,13X5,15
Totolotek1,10X5,81
Betfan1,10X6,30
Cieślak – Kaszyński kursy bukmacherskie z dn. 13.05.2021

Według Fortuny zdecydowanym faworytem jest Cieślak. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ polski bokser jest na ten moment prawdopodobnie najlepszym zawodowcem nad Wisłą. Cieślak walczył w swojej karierze z kilkoma naprawdę bardzo dobrymi pięściarzami i udowodnił, że ma doskonałe warunki fizyczne, charakter oraz siłę ciosu. Kaszyński nie ma w swoim dorobku tylu poważnych walk i przyjedzie do Polski w roli underdoga. Bukmacher nie daje mu jednak zbyt wielkich szans i trzeba przyznać, że faktycznie Cieślak powinien wygrać tę walkę. 

Cieślak – Kaszyński. Gdzie obstawiać? 

Gdy tylko bukmacherzy wystawią pełną ofertę na starcie Michała Cieślaka z Jurijem Kaszyńskim dogłębnie przeanalizujemy rynki i w tym akapicie wskażemy, u którego z legalnych polskich bukmacherów najkorzystniej jest obstawiać ten pojedynek. Na tę chwilę kursy wystawili Fortuna, STS oraz Superbet, ale im bliżej do walki, tym pojawiać będzie się znacznie więcej możliwości związanych nie tylko z typowaniem zwycięzcy, ale także z zakładami na sposób zwycięstwa, under/over rund, czy handicapów punktowych. Wszystkie najciekawsze i najkorzystniejsze typy opublikowane zostaną w tym artykule.

Cieślak – Kaszyński typy bukmacherskie

Nie ulega wątpliwości, że znacznym faworytem tego pojedynku jest Michał Cieślak. Poza walorami bokserskimi, takimi jak zasięg, siła ciosu oraz szybkość, atutem będą też “ściany”. Wiemy, że w boksie sędziowie punktowi bardzo często stają po stronie gospodarza. Miejmy jednak nadzieję, że zawodnik urodzony w Kozienicach rozstrzygnie sprawę bez pomocy sędziów i pewnie pokona swojego najbliższego rywala. Najprawdopodobniejszym scenariuszem jest zwycięstwo Cieślaka przed czasem, choć trzeba zauważyć, że Kaszyński podobnie jak Polak nigdy nie przegrał przez nokaut. Obaj panowie dysponują potężnym uderzeniem. Cieślak z 20 walk 14 zakończył przed czasem, natomiast na 20 zwycięstw Rosjanina aż 18 padło przez KO. Zapowiada się więc pasjonująca walka, o bardzo dużą stawkę. Cieślak na pewno jest faworytem i ma więcej argumentów, ale o sile ciosu Kaszyńskiego i jego wytrzymałości przekonało się już wielu pięściarzy i na pewno nasz reprezentant nie może zlekceważyć swojego przeciwnika. 

Moim zdaniem czeka nas bardzo dobre bokserskie starcie. Kaszyński przyjedzie do Polski z pewnością świetnie przygotowany i postawi Cieślakowi trudne warunki. Przewiduję, że Polak będzie dyktował tempo pojedynku, a jego starszy o 3 lata rywal będzie starał się często kontrolować i szukać nokautu. Pogromca m.in.Youriego Kalengi nie ma jednak kruchej szczęki i potrafi przyjąć cios, co z pewnością jest jego atutem. Cieślak swoją wytrzymałość udowodnił m.in. w dalekiej Kinszasie w DR Kongo, gdzie wziął walkę o pas “last minute” i postawił tamtejszemu mistrzowi – Illundze Makabu bardzo wysoko poprzeczkę. Boksersko zdecydowanie lepszy jest Cieślak i powinien udowodnić to w ringu.

Kaszyński nie ma na swoim koncie zwycięstw z topowymi pięściarzami. Jego dotychczasowy najlepszy rywal to Rusłan Fajfer, jednakże tamta walka zakończyła się porażką Jurija na punkty, a Cieślak to przynajmniej półka wyżej niż Fajfer. Na pewno Kaszyński nie położy się przed Cieślakiem, ale uważam, że zwyczajnie zabraknie mu talentu i umiejętności, aby pokonać naszego rodaka. Spodziewam się ciekawego, bokserskiego pojedynku, zakończonego zwycięstwem Cieślaka na punkty. Kaszyński to typowy twardziel z Rosji, pochodzący z dalekiego Novosibirska i na pewno nie przyjedzie do Polski tylko po wypłatę. Nie sądze jednak, aby realnie zagroził Cieślakowi. Być może wyląduje nawet na deskach, ale moim zdaniem przeboksuje z faworyzowanym rywalem pełen dystans. Poza typowaniem wygranej Cieślaka na punkty, z pewnością dobrym rozwiązaniem będą również overy rundowe. Poniżej prezentujemy komplet naszych typów na tę walkę

  • Michał Cieślak wygra na punkty – 2,75 @Fortuna  🥊                      
  • Over 8.5 rundy w walce – 1,70 @STS  🥊      
  • Jurij Kaszyński będzie liczony: TAK – 1,50 @Fortuna  🥊
  • Walka potrwa pełen dystans: TAK– 2,00 @TOTALbet  🥊     

Michał Cieślak – sylwetka

MICHAŁ CIEŚLAK
MICHAŁ CIEŚLAK

Michał Cieślak to 32-letni pięściarz, mieszkający na co dzień w Radomiu. Legitymuje się rekordem 20-0-1. 14 z 20 triumfów to zwycięstwa przed czasem (64%). Jedynym pogromcą Cieślaka jest wspominany powyżej Ilunga Junior Makabu. Tamta walka odbyła się w styczniu ubiegłego roku w Afryce, na terenie Kongijczyka. Polak sprowadzony został na krótko przed walką, a warunki zapewnione przez organizatorów były na bardzo niskim poziomie. Mimo to Cieślak potrafił dać mistrzowi bardzo dramatyczną walką, okupioną nokdaunami z obu stron. Ostatecznie Polak przegrał zasłużenie na punkty, choć podczas walki kontrowersji nie brakowało (w jednej z rund, kiedy Cieślak przeważał gong zabrzmiał o minutę za wcześnie). Pomimo tamtej porażki radomianin udowodnił, że należy do grona ścisłej czołówki cruiserów i trzeba liczyć się z nim w kontekście pasów mistrzowskich.

Swoją zawodową karierę podopieczny Tomasza Babilońskiego rozpoczął w 2013 roku. Jak większość polskich prospektów na początku dostawał walki z “kelnerami” i budował swój rekord. Pierwsze większe wyzwanie nadeszło po 11 wygranych walkach. Na drodze Cieślaka w 2016 roku stanął Francisco Palacios, czyli Portorykańczyk, który w przeszłości przegrywał dwukrotnie z KrzysztofemDiabloWłodarczykiem. Palacios nie sprostał także kolejnemu polskiemu rywalowi i przegrał przed czasem. 

Triumf z doświadczonym “Czarodziejem” zapewnił Cieślakowi nieco większą rozpoznawalność, ale w rekordzie wciąż brakowało poważnych nazwisk. Pierwszym takim okazał się bardzo solidny Siergiej Radczenko, czyli dobry znajomy m.in. Artura Szpilki. Potem przyszedł triumf nad byłym Mistrzem Świata i pogromcą Mateusza MasternakaYourim Kalengą oraz zwycięstwo przed czasem z Olanrewaju Durodolą – zawodnikiem walczącym później z Makabu o pas. Te walki zaprowadziły go do Kinszasy, gdzie przegrał opisywaną powyżej walkę o pas. Po porażce z Makabu, Cieślak miał blisko rok przerwy, doszedł do pełni zdrowia, rozprawił się z solidnym Taylorem Mabiką i ponownie wchodzi na ścieżkę prowadzącą do Mistrzostwa Świata. W ostatnich latach było kilka nadziei na zawodowy pas boksu w Polsce. Jednak żaden z bokserów, nawet Krzysztof Głowacki nie miał tylu argumentów sportowych, ile ma Cieślak. 

Jurij Kaszyński – sylwetka 

JURI KASZINSKI
JURI KASZINSKI

Jurij Kaszyński to 35-letni rosyjski pięściarz legitymujący się identycznym bilansem, co Michał Cieślak (20-0-1). Z tą różnicą, że Kaszyński wygrał aż blisko 86% pojedynków przed czasem, co jest wynikiem na pewno imponującym, jeśli jednak spojrzymy na jego dotychczasowych rywali, to zdecydowanie sytuacja wygląda nieco inaczej. 

W swojej karierze Kaszyński w większości walczył z bardzo mało cenionymi i znanymi pięściarzami. Jego najlepszym przeciwnikiem był Rusłan Fajfer, z którym Kaszyński jednak przegrał. Innym znanym rywalem jest Al Sands. Amerykanin to niezły pięściarz, ale także daleki od czołówki wagi cruiser , co potwierdziła jego porażka choćby z “Diablo” Włodarczykiem.  

Rosjanin znany jest ze swojej wytrzymałości, mocnego ciosu i determinacji. Na pewno nie można określić go mianem “surowego”, ale z pewnością nie jest to bokserski wirtuoz. Dobrze porusza się na nogach, schodzi z lini ciosu i dysponuje kapitalną kontrą, co udowodnił przy okazji znokautowaniu Sandsa. Na ten aspekt będzie musiał uważać Cieślak, który zapewne w pojedynku będzie stroną dominującą. Kaszyński do Polski przyjedzie w roli zdecydowanego underdoga i patrząc na jego dotychczasowe dokonania i rzadko toczone walki, będzie mu bardzo trudno o zwycięstwo z naszym najlepszym zawodnikiem w kategorii juniorciężkiej. 

Gala Polsat Boxing Night – Cieślak vs Kaszyński – pełna karta walk

Poza głównym daniem wieczoru, organizatorzy jak na polskie warunki stworzyli naprawdę ciekawą kartę walk, która składa się łącznie z dziewięciu potyczek, w tym dwóch w boksie olimpijskim. Wśród zawodowców, oprócz wspomnianych Michała Cieślaka i Jurija Kaszyńskiego, do ringu wejdą też między innymi Przemysław Runowski, Daniel Rutkowski oraz Robert Talarek. Nie zabraknie również pojedynku kobiet z udziałem byłej mistrzyni świata, Ewy Piątkowskiej. Poniżej prezentujemy pełną kartę walk oraz kursy bukmacherskie na te starcia.

Zawodnik 1 Bukmacher/kursZawodnik 2 Bukmacher/kurs
Robert TalarekSuperbet – 5,15Łukasz StaniochFortuna – 1,20 
Przemysław RunowskiFortuna – 1,30Louis GreeneSuperbet – 3,85
Daniel Rutkowski Fortuna – 8,68Maksim HardzeikaFortuna – 1,08
Ewa Piątkowska Fortuna – 1,08Judy WaguthiiSuperbet – 8,55
Nikodem Jeżewski Fortuna – 1,40Vladimir ReznicekSuperbet – 4,65
Polsat Boxing Night – karta walk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *